Készségfejlesztő Speciális Szakiskola

Intézményegység vezető: Lehmann Márta

E-mail: lehmanm50@gmail.com

Tanári fogadóórák

Intézményegységünk az értelmileg akadályozott fiatalok nevelését, oktatását, szakképzését látja el.
A kilencedik évfolyamra lépés feltétele :
  • Értelmileg Akadályozottak Iskolájának 8.osztályos végbizonyítványa
  • a Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság javaslata
  • iskolakijelölő határozat
A tizenegyedik évfolyamra:
  • az Előkészítő Speciális Szakiskola 10. osztályos végbizonyítványa
  • iskolakijelölő határozat
A Készségfejlesztő Speciális Szakiskola négy évfolyamos:
A 9.-10. évfolyamon szakmai alapozó képzés, 11.-12 évfolyamon szakképzés folyik.
A képzés nem zárul OKJ-s szakvizsgával, tanulóink tanúsítványt kapnak arról, mely szakmákban szereztek munkatapasztalatokat, jártasságot.

Hosszú távú céljaink:
  • A nálunk végzett fiatalok szociális és emocionális fejlettsége tegye lehetővé, hogy kiegyensúlyozott, munkára felkészített, önmagukat minél jobban ellátni tudó emberré váljanak.
  • Legyenek képesek dönteni, bizonyos fokú önállóságra tegyenek szert.
  • Egyéni lehetőségeik függvényében integrálódjanak a családba, intézménybe, a munkába.
Rövid távú céljaink:
  • Szemléletes, közvetlen megtapasztaláson alapuló nevelés-oktatás megvalósulása
  • Kommunikáció fejlesztés
  • Mozgásfejlesztés
  • Tevékenység fejlesztés
  • Szociális kompetenciákhoz szükséges kognitív készségek fejlesztése
A képzés iránya: A képzés során tanítványaink értelmi testi és pszichés állapotát tekintjük kiindulási alapnak. Kiemelt feladataink a szemléletes, tapasztaláson alapuló nevelés - oktatás megvalósulása, kommunikáció fejlesztése.

Szakképzésünk modulrendszerű szakmai részképzés:
  • kézműves tevékenység
  • takarító betanított munka
  • konyhai betanított munka
  • mosodai betanított munka
  • irodai betanított munka
  • udvar takarítás
  • Munkahelyi Gyakorlat Program
A Munkahelyi Gyakorlat Program keretében alkalmas tanítványaink, 3-4 fős csoportokban, kísérő közreműködésével munkahelyekre járnak dolgozni. E programba való bekapcsolódással a tanulók esélyt kapnak arra, hogy szembesüljenek a felnőtt, nyílt társadalom, ill. a munkahelyek elvárásaival, munkaerő piaci ismereteket szerezzenek. Segíti a szocializációt, a személyiségfejlődést.
Jelenleg 5 munkahellyel van Együttműködési Szerződésünk:
( EON, Diego, Misina Állatmenhely, SBI, ÉFESZI, )

Habilitációs foglalkozásaink célja egyéni diagnosztikára épülő, személyre szabott fejlesztés:
  • Művészetterápia
  • Pszichológiai megsegítés
  • Hallásfejlesztés
  • Mozgásfejlesztés
  • Beszédfejlesztés
  • Tevékenységfejlesztés
Egyéb:
  • Szakkörök, tanórán kívüli lehetőségek: sportkör, rajz szakkör, énekkar, tánc szakkör, számítástechnikai alapismeretek
  • a hatályos jogszabályok értelmében tankönyvellátás ingyenes